Naturalne zdolności,
podobnie jak naturalne rośliny,
wymagają pielęgnowania.

Bacon


 

 

TRENERZY

 

 

foto1.jpg

 

Mgr Jarosław Prządka jest absolwentem Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie. Posiada aktualnie stopień mistrzowski 6`Dan uzyskany w dniu 17.03.2018r. Uzyskał uprawnienia Instruktora Włoskiej Federacji Karate oraz Polskiego Związku Karate. Jarek Prządka był wielokrotnym Reprezentantem Polski na zawodach rangi międzynarodowej oraz wielokrotnym Mistrzem i V-ce- Mistrzem Polski zarówno w Kata jak i Kumite, indywidualnie jak i drużynowo. Na Akademickich Mistrzostwach Europy we Włoszech, zdobył pięć medali zarówno w kata jak i w kumite w tym również w najbardziej prestiżowej kategorii w kumite – Open
( kategorii otwartej).
Od listopada 2006r. po pomyślnie zdanym egzaminie na Kursie Sędziowskim w Szwajcarii zdobył uprawnienia Sędziego Międzynarodowym  w Kumite i Kata w systemie ESKA. Niezwykle istotne jest to, iż w Polsce jest tylko dwóch Sędziów z takimi uprawnieniami!!! Ostatni pozytywnie zdany egzamin organizowany przy okazji Mistrzostw Europy Karate SHOTOKAN w Bielsku - Białej w listopadzie 2011r podwyższył kwalifikacje do Sędziego Światowego REFEERE Kumite WSKA/ESKA. Jarosław Prządka jest również Sędzią Okręgowym Judge A w systemie Karate Olimpijskiego. Od 2018 roku jest również Trenerem Kadry Polski w Karate Shotokan.


Zajęcia prowadzi według własnych wypracowanych i sprawdzonych metod szkoleniowych, wychował wielu wspaniałych zawodników i zawodniczek klasy krajowej i międzynarodowej.


foto2.jpg

 Mgr Bożena Prządka - absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi o kierunku Pedagogika i specjalności psychopedagogika. Aktualnie posiada stopień mistrzowski 6 Dan uzyskany w dniu 17.03.2018r jako pierwsza kobieta w Polsce.
Licencjonowany Trener II Klasy PZK, uprawnienia instruktora posiada od 1984 roku. W latach 1993-1998, była Trenerem Kadry Narodowej Polski w Kata Kobiet. Aktualnie od 2018 roku ponownie powołana na Trenera Kadry Polski w Karate Shotokan.

Była wielokrotną Mistrzynią i Vice-mistrzynią Polski w konkurencji Kata i Kumite Indywidualnym. Posiada uprawnienia Sędziego Krajowego B w Karate Olimpijskim oraz Sędziego REFEERE w systemie ESKA. 
Bożena Prządka od 2007r jest współzałożycielką i Prezes "SHOBU-KAN" Stargardzkiego Stowarzyszenia Karate. Powołała do życia i przy wsparciu Urzędu Miejskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta a także Starosty Powiatu Stargardzkiego organizuje coroczną jedyną w swoim rodzaju imprezę sportowa dla dzieci i młodzieży pod nazwą Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan Dzieci - OPEN SHOBUKAN CUP. Turniej nawiązuje do tradycji Karate SHOTOKAN i jest jedną z nielicznych imprez w naszym kraju organizowaną w celu popularyzacji karate Shotokan w Polsce. Przy współpracy i wsparciu Urzędu Miasta Gminy oraz Starostwa Powiatowego organizuje corocznie Mistrozstwa Polski a także Puchar Polski w Karate Shotokan.

DSC06989.JPG Mgr Berenika Prządka - wychowanka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia Publicznego w Szczecinie. Wieloletnia reprezentantka Polski i aktualna członkini Kadry Narodowej w Karate WKF/SHOTOKAN.  Posiada uprawnienia Sędziego Krajowego B  w Karate Olimpijskim oraz Sędziego Krajowego ESKA w Karate Shotokan. Instruktor Sportu o specjalizacji  - Instruktor Karate, Instruktor Fitnes, Trener personalny. Berenika ma na swoim kącie wiele osiągnieć w kraju oraz w startach zagranicznych, w szczególności: dwukrotne Mistzostwo Europy ESKA w kumite wraz z drużyną oraz trzykrotne V-ce Mistrzostwo Europy w konkurencji Kata i Kumite, Mistrzostrzostwo Świata w Kumite (walkach indywidualnych) - Chicago 2011r oraz dwukrotne V-ce Mistrzostwo Świata w konkurencji Kata. Była uczestniczką rywalizacji w tzw. Olimpiadzie sportów nieolimpijskich tj. międzynarodowych zawodach Word Gemes we

Wrocławiu w 2017r. 

 

 

 

 


   Zainteresowania trenerów to sport i turystyka, różne formy aktywności: jazda na rolkach, pływanie, jogging, narciarstwo, żeglarstwo, nurkowanie, sporty ekstrymalne.