Naturalne zdolności,
podobnie jak naturalne rośliny,
wymagają pielęgnowania.

Bacon


 

 

TRENERZY

 

 

foto1.jpg

 

Mgr Jarosław Prządka jest absolwentem Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie. Posiada aktualnie stopień mistrzowski 6`Dan uzyskany w dniu 17.03.2018r. Uzyskał uprawnienia Instruktora Włoskiej Federacji Karate oraz Polskiego Związku Karate. Jarek Prządka był wielokrotnym Reprezentantem Polski na zawodach rangi międzynarodowej oraz wielokrotnym Mistrzem i V-ce- Mistrzem Polski zarówno w Kata jak i Kumite, indywidualnie jak i drużynowo. Na Akademickich Mistrzostwach Europy we Włoszech, zdobył pięć medali zarówno w kata jak i w kumite w tym również w najbardziej prestiżowej kategorii w kumite – Open
( kategorii otwartej).
Od listopada 2006r. po pomyślnie zdanym egzaminie na Kursie Sędziowskim w Szwajcarii zdobył uprawnienia Sędziego Międzynarodowym  w Kumite i Kata w systemie ESKA. Niezwykle istotne jest to, iż w Polsce jest tylko dwóch Sędziów z takimi uprawnieniami!!! Ostatni pozytywnie zdany egzamin organizowany przy okazji Mistrzostw Europy Karate SHOTOKAN w Bielsku - Białej w listopadzie 2011r podwyższył kwalifikacje do Sędziego Światowego REFEERE Kumite WSKA/ESKA. Jarosław Prządka jest również Sędzią Okręgowym Judge A w systemie WKF.


Zajęcia prowadzi według własnych wypracowanych i sprawdzonych metod szkoleniowych, wychował wielu wspaniałych zawodników i zawodniczek klasy krajowej i międzynarodowej.


foto2.jpg

 Mgr Bożena Prządka - absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi o kierunku Pedagogika i specjalności psychopedagogika. Aktualnie posiada stopień mistrzowski 6 Dan uzyskany w dniu 17.03.2018r jako pierwsza kobieta w Polsce.


W latach 1993-1998, była Trenerem Kadry Narodowej Polski w Kata Kobiet. Była wielokrotną Mistrzynią i Vice-mistrzynią Polski w konkurencji Kata i Kumite Indywidualnym.
Obecnie jest również Sędzią Okręgowym - Judge A. w systemie WKF oraz Sędzią REFEERE w systemie ESKA. Licencjonowany Trener II Klasy PZK, uprawnienia Instruktora PZK posiada od 1984 roku. 
Bożena Prządka od 2007r jest współzałożycielką i Prezes "SHOBU-KAN" Stargardzkiego Stowarzyszenia Karate. Powołała do życia i przy wsparciu Urzędu Miejskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta a także Starost Powiatu Stargardzkiego organizuje jedyną w swoim rodzaju imprezę sportowa dla dzieci i młodzieży pod nazwą Ogólnopolski Stargardzki Turniej Karate Shotokan - SHOBU-KAN CUP. Turniej nawiązuje do tradycji karate SHOTOKAN i jest jedną z nielicznych imprez w naszym kraju organizowaną w systemie ESKA/WSKA.

DSC06989.JPG Mgr Berenika Prządka - wychowanka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia Publicznego w Szczecinie. Wieloletnia reprezentantka Polski i aktualna członkini Kadry Narodowej w Karate WKF/SHOTOKAN.  Sędzia klubowy WKF i okręgowy A/ ESKA Polskiego Związku Karate oraz Instruktor Sportu o specjalizacji  - Instruktor Karate, Instruktor Fitnes, Trener personalny. Berenika ma na swoim kącie wiele osiągnieć w kraju oraz w startach zagranicznych, w szczególności Mistzostwo Europy oraz trzykrotne V-ce Mistrzostwo Europy, Mistrzostrzostwo Świata w Kumite (walkach indywidualnych) - Chicago 2011r.

 

 

 

 


   Zainteresowania trenerów to sport i turystyka, różne formy aktywności: jazda na rolkach, pływanie, jogging, narciarstwo, żeglarstwo, nurkowanie, sporty ekstrymalne.